ajax fansite
Zelf Gevonden Ajaxnieuws!
126 posts
Columnist    02-07-2009 om 14:03
Plaats hier Ajaxnieuws dat je zelf ergens hebt gevonden, ingewonnen of vertaald en nog niet bij het nieuws van deze site staat. Plaats alleen de berichten, dus aub geen reacties erop, dat kan ik andere discussie topics of bij nieuwsberichten, wanneer de redactie het overneemt en plaatst.

Dit topic is dus puur bedoeld om de redactie te wijzen op nieuws dat hen zelf nog niet was opgevallen! Moderators, verwijder aub alle postings die niet aan de bovenstaande regels voldoen


Erwin schreef:

Let allemaal ff op of het nieuws al op de site staat. Goed bezig verder, vind dit erg handig.
 
126 posts
Columnist    02-07-2009 om 14:07
'Concrete belangstelling Ajax voor Argentijnse middenvelder'

2 juli 2009 RvN Agencia Cafe

Volgens Argentijnse media heeft Ajax concrete belangstelling voor Sebastián Prediger. De middenvelder staat ook in de belangstelling van Udinese en Tenerife, maar Ajax zou nu concreet zijn geworden. Met een transfer zou volgens het medium drie tot vier miljoen euro zijn gemoeid. De 22-jarige middenvelder van Colón de Santa Fe werd onlangs voor het eerst opgeroepen door bondscoach Maradona voor het nationale elftal van Argentinië.
 
21 posts
Godenzoon    02-07-2009 om 14:43
Nieuws over oud-ajacied McCarthy

Benny McCarthy heeft zijn tijd gehad bij Blackburn en wil vertrekken. De oud-Ajacied vindt dat hij te weinig speelt in Engeland. De aanvaller zou in belangstelling staan van diverse Spaanse clubs waaronder zijn oude ploeg Celta de Vigo.

De 31-jarige Zuid-Arikaan wil graag naar het WK 2010 in eigen land, maar de speler beseft ook dat hij dan meer speelminuten moet maken. De ex-Ajacied heeft gehoord van de interesse van zijn oude club waar hij vier jaar speelde."Deze club is een goed alternatief als ik besluit de Premier League te verlaten."

McCarthy speelde verder bij Seven Stars, Cape Town Spurs, Ajax (2) en FC Porto.
 
61 posts
Godenzoon    02-07-2009 om 22:23
Elia wil een rechtzaak

Elia reageert tegenover Enschede FM dat als hij niet naar Amsterdam mag dat hij dan naar de rechter stapt. Elia die graag de stap naar Amsterdam maakt wordt verhinderd door Munsterman.

Elia heeft spijt dat hij bijgetekend heeft omdat Twente zich niet aan de regels houdt. Twente die verkoopt Elia liever niet aan Ajax, omdat het zijn concurrent is. Ajax wil niet meer dan acht miljoen bieden terwijl de Tukkers minimaal 9 miljoen euro wil ontvangen voor zijn linksbuiten.

 
18 posts
Verbannen    02-07-2009 om 23:13
‘Ajax bekeek Zweedse opvolger Vermaelen’

De Zweedse sportkrant Sydsvenskan meldt vandaag in haar papieren editie dat Ajax op het Europees kampioenschap voor spelers onder de 20 jaar naast Marcus Berg ook de Zweedse verdediger Mattias Bjärsmyr heeft bekeken. De zweed zou bij Ajax in beeld zijn als opvolger van de naar Arsenal vertrokken Thomas Vermaelen en zou voor een bedrag van 5 miljoen de Zweedse koploper IFK Göteborg mogen verlaten.

Bjärsmyr staat in eigen land bekend als een opbouwende centrale verdediger die ook op de linksback positie uitstekend uit de voeten kan. De 23 jarige Zweed kwam op het Europees kampioenschap namens Zweden uit als dispensatie speler en liet een dusdanig goede indruk achter dat vertegenwoordiger van de Amsterdamse club reeds contact hebben opgenomen met IFK Göteborg.

De Zweedse verdediger die in de oefeninterland tegen Costa Rica zijn debuut als A-international maakte stond in het verleden onder grote belangstelling van verschillende europese clubs waaronder Glasgow Rangers, AZ, FC Groningen en Feyenoord. Deze haakten allen af op het prijskaartje van naar verluid 5 miljoen euro.

 
41 posts
Godenzoon    02-07-2009 om 23:18
Davids gaat trainen bij profclub

Edgar Davids zal zich spoedig melden op het trainingsveld van een vooralsnog onbekende profclub. De middenvelder wil in de voorbereiding op het nieuwe seizoen kijken of hij zijn carrière nog wil en kan voortzetten, meldt AD/Sportwereld.
"Ik wil na één jaar inactiviteit kijken hoe ik ervoor sta en of ik er nog zin in heb. Waar dat gebeurt weet ik nog niet. Ik heb een paar opties. Ik verwacht dat ik snel genoeg merk of ik mijn carrière nog wil en kan voortzetten of dat het beter is definitief te stoppen", aldus Davids tegenover de voornoemde krant.

De 36-jarige middenvelder kwam donderdagavond 90 minuten als gastspeler uit voor SDV Barneveld tegen Vitesse. Het voorgaande seizoen was Davids niet actief voor een profclub. Op 18 mei 2008 speelde hij zijn laatste officiële wedstrijd met Ajax tegen FC Twente.
 
52 posts
Godenzoon    03-07-2009 om 10:53
Ajax heeft interesse in Inter-verdediger Rivas

FC Inter News meldt dat Ajax meer dan interesse zou hebben in de verdediger van Inter. Rivas die het afgelopen seizoen nauwlijks gespeeld heeft mag weg bij Inter. Ajax is niet de enige geinteresseerd, er zijn verschillende clubs uit de Serie A geinteresseerd waaronder Livorno.

De 26-jarige Rivas heeft een marktwaarde van 4 miljoen euro, hoeveel inter voor hem wil is onduidelijk. Inter overweegt om hem te ruilen tegenover een talent van de Ajax-kweek.
Ééns Ajacied, Altijd Ajacied!
 
699 posts
Godenzoon    04-07-2009 om 23:09
Martin Jol: 'Volgende week nieuwe doelman'

Jol maakte vandaag tegenover Eredivisie Live bekent dat er volgende week een nieuwe doelman wordt gemeld. Wie Martin Jol bedoelt is nog niet bekend, waarschijnlijk wordt hij de 3e keeper.

Martin Jol liet nog weten dat de keeper een bekende is. Er werd eerder al gespeculeerd dat van der Sar terug zou komen, maar of dat werkelijkheid wordt dat zul je volgende week zien. Maar volgens het duitse krant Bild heeft Jol interesse in Sinouh, afwachten dus!

Kop omhoog , Borst vooruit , Wij zijn Ajax!!
 
26 posts
Godenzoon    05-07-2009 om 11:23
Suárez: 'Misschien volgend jaar naar buitenland'

Luis Suarez gaf na de 3-2 oefenzege van Ajax op Ajax Cape Town aan dat hij voor 'honderd procent zeker' in Amsterdam blijft. Daarmee reageert de aanvaller van de Amsterdammers op recente uitlatingen van hoofdtrainer Martin Jol, die duidelijk liet blijken dat de Uruguyaan in de Amsterdam ArenAa zal blijven omdat hij dat wilde.

"De trainer heeft aangegeven dat er twee spelers met ervaring bij moeten komen", citeert De Telegraaf de oud-speler van Groningen. "Daar ben ik het mee eens en houd ik me aan vast. "Maar vorig jaar ben ik al vergeten. We speelden niet mee om de titel en lagen al snel uit de beker. Dat wil ik niet nog een keer meemaken."

Suárez blijft nog minimaal een jaar bij Ajax. "Honderd procent zeker", benadrukt de aanvaller. "Ja, ook als bijvoorbeeld AC Milan dertig miljoen biedt. Onder deze trainer kan ik beter worden. Ik ben in Nederland nog niet uitgeleerd. Je moet pas naar 'het buitenland' gaan als je daar helemaal klaar voor bent. Misschien volgend jaar."

Jol verzekerde dat de Uruguayaan bij de club blijft. "Omdat ik het zeg. Als ik zeg dat hij niet weg mag dan blijft hij. Suárez was afgelopen seizoen erg belangrijk voor de Amsterdammers. De 22-jarige aanvaller tekende in 31 competitiewedstrijden voor liefst 22 doelpunten en 14 assists. Hij werd eerder met Valencia in verband gebracht.

www.voetbalzone.nl
 
40 posts
Godenzoon    05-07-2009 om 12:29
Onyewu is bijna van Ajax

Ajax hoopt maandag de eerste aankoop van het nieuwe seizoen te presenteren. De Amerikaanse verdediger Oguchi Onyewu is transfervrij bij Standard Luik, dat hem graag nog een contract wilde aanbieden om hem vervolgens in de winterstop weer te verkopen.
De 27-jarige verdediger stond in de belangstelling van vele andere clubs, waaronder Fulham, Genoa en Fenerbahce. Hij lijkt nu echter toch voor Ajax te kiezen. Dat meldt De Telegraaf. De Amsterdammers kunnen verdedigend wel een ervaren speler gebruiken na het vertrek van Thomas Vermaelen naar Arsenal.



Ajax brengt een bod uit op Prediger

Ajax heeft een bod van uitgebracht op Sebastian Prediger. Volgens de Argentijnse krant Ole hebben de Amsterdammers een bod van 3,5 miljoen euro uitgebracht op de 22-jarige middenvelder van Colon. Daarmee is het bod van Boca Juniors overtroffen.
Eerder vandaag werd bekend dat Boca Juniors twee miljoen euro heeft geboden op Prediger. Colon liet de Argentijnse club echter weten dat de 22-jarige middenvelder voor minimaal vier miljoen euro mag vertrekken.

Prediger werd vorig seizoen door bondscoach Maradona bij het Argentijnse nationale elftal gehaald. Ook Benfica wil de 22-jarige middenvelder graag contracteren.

Eerder deze week werden de verdedigers Ivan Obradovic (Partizan Belgrado) en de transfervrije Oguchi Onyewu (Standard Luik) nadrukkelijk in verband gebracht met een transfer naar Amsterdam.

http://www.ajaxclub.nl
 
502 posts
Godenzoon    06-07-2009 om 10:30
Ajax heeft interesse voor Jeroen Verhoeven

Ajax ziet in Jeroen Verhoeven de opvolger van Dennis Gentenaar, meldt het Algemeen Dagblad. De 29-jarige keeper staat nog tot medio 2010 onder contract bij het gedegradeerde FC Volendam.

Ajax is nog op zoek naar een ervaren derde doelman, die als stand-in kan fungeren voor de eerste twee keepers Maarten Stekelenburg en Kenneth Vermeer. Verhoeven stond 152 keer onder de lat bij FC Volendam en heeft bovendien een Ajax-verleden. Hij doorliep de jeugdopleiding van de Amsterdamse club.

Gentenaar vertrok deze zomer transfervrij bij Ajax nadat zijn contract was afgelopen. In drie seizoenen verdedigde de 33-jarige sluitpost slechts zeven keer het Amsterdamse doel. Gentenaar is momenteel selectiespeler van het naar de Eredivisie gepromoveerde VVV-Venlo.

αנαx αмѕтєя∂αм: нєℓ∂нαƒтιg, ναѕтвєяα∂єи єи вαямнαятιg
 
181 posts
Godenzoon    06-07-2009 om 15:37
'Ajax heeft verregaande interesse in Rivas'

Ajax is haastig opzoek naar een centrale verdediger. De afgelopen dagen werden veel namen in verband gebracht met de Amsterdammers. In Italië hebben ze Internazionale-verdediger Nelson Rivas aan Ajax gelinkt.

Ajax zou vergaande interesse hebben in de 26-jarige Colombiaan. Rivas speelt sinds 2007 voor Inter. De Italiaanse topclub heeft tegenover de speler aangegeven dat hij mag uitkijken naar een andere club. De trainer van Nerazzurri, José Mourinho, wil een kleinere selectie. Om dit plan af te maken willen ze de overbodige mandekker verkopen.

De Nederlandse recordkampioen krijgt concurrentie van Palermo, Lazio Roma en Parma. De laatste tijd is het overigens, vanuit Italië, rustig rondom de oud-speler van River Plate. De Godenzonen lijken Oguchi Onyewu de voorkeur te geven als opvolger van de vertrokken Thomas Vermaelen.
 
55 posts
Godenzoon    06-07-2009 om 16:04
'Real Madrid ziet Onyewu als alternatief'

Mocht Real Madrid er niet in slagen om Alvaro Arbeloa los te weken bij Liverpool, dan is Oguchi Onyewu een kandidaat om de verdediging van de Spaanse grootmacht te versterken. Dat meldt El Mundo Deportivo.

Onyewu zit zonder club nadat zijn contract bij Standard Luik eind juni afliep. Ook Ajax heeft de 27-jarige verdediger op de korrel om transfervrij te strikken. "Voor hem staat een deur open", aldus Martin Jol, die daaraan toevoegde dat er meerdere kapers op de kust liggen.

Een van die kapers zou Real Madrid zijn. De Spanjaarden willen Arbeloa overnemen van Liverpool, maar vrezen dat de Engelsen hem niet zomaar willen laten gaan. Van Onyewu wordt pas werk gemaakt wanneer de transfer van Arbeloa op de klippen loopt.

 
8 posts
Godenzoon    06-07-2009 om 21:49
'Obradovic naar Atletico'

In dit Servische bericht wordt gemeld dat Obradovic ook naar Atletico kan. Ivan Obradovic heeft te kennen geven dat Atletico Madrid in hem geïnteresseerd is. Echter vertrekt de Serviër liever naar Ajax.

Als de Amsterdammers echter geen akkoord met Partizan Belgrado bereiken wordt Atletico ook een serieuze optie voor de linksback. De zaakwaarnemer van Ivan Obradovic vliegt morgen naar Amsterdam.

http://www.b92.rs/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2009&mm=07&dd=06&nav_id=369847
 
55 posts
Godenzoon    07-07-2009 om 09:30
'Atouba waarschijnlijk eerste aankoop'

Thimothée Atouba moet de eerste aanwinst van Ajax worden in dit seizoen. De 27-jarige linksback wordt transfervrij overgenomen van Hamburger SV.

Atouba speelde 37 interlands voor Kameroen en kwam behalve in de Bundesliga ook al uit in het Engelse Premiership. Daar speelde hij in het seizoen 2004-2005 voor Tottenham Hotspur, de club waar de huidige Ajax-trainer Jol hem leerde kennen.

Jol werkte ook afgelopen seizoen bij HSV met Atouba, die weer fit is bevonden na een langdurige blessureperiode. Hij scheurde afgelopen seizoen zijn achillespees.

Dat Atouba transfervrij kan worden overgenomen van HSV, is omdat hij in Hamburg niet is ingegaan op een voorstel om zijn aflopende contract tegen dezelfde financiële voorwaarden te verlengen.
HSV deed hem een aanbieding op hetzelfde niveau, in de maanden dat de Afrikaan revalideerde van zijn achillespeeskwetsuur. Die liep Atouba op in oktober 2008 in het UEFA Cup-duel met Zilina, in dezelfde poule als waarin Ajax zat.

Atouba is 1.91 meter lang en 80 kilo zwaar en zou meteen de langste veldspeler in de selectie van Jol worden. Die zoekt behalve naar routine ook naar ‘body’ om Ajax weerbaarder te maken. In zijn hele profcarrière speelde Atouba 236 competitiewedstrijden voor vier clubs.

 
26 posts
Godenzoon    07-07-2009 om 12:42
'Emanuelson wil nooit meer linksback staan'

Urby Emanuelson wil niet langer in aanmerking komen voor de positie links achterin. De Ajacied maakt in Sportweek duidelijk dat hij hoopt dat Ajax snel een 'echte' linksback haalt, zodat hij niet als noodoplossing op de plek kan worden gezet.

Emanuelson gaat binnenkort met trainer Martin Jol rond de tafel zitten, om te zeggen dat hij niet als linksback opgesteld wil worden. "Daar moet over gesproken worden. Want ik wil geen linksback meer staan, nooit meer", zegt hij in het weekblad.

"Het is alleen jammer dat niemand daar op dit moment kan spelen", vervolgt de 23-jarige linkspoot. "Dan wordt er al snel weer een beroep op mij gedaan. In het belang van het team zeg je dan geen nee, maar het echte teambelang zou gediend zijn met een andere linksback. Maar die is er niet. Iedereen in de spelersgroep snakt naar een echte linksback. Ze zijn nog op zoek, maar de competitie begint al eind deze maand. Ik hoop dat er zo snel mogelijk iemand wordt vastgelegd."

Deze wens van Emanuelson gaat mogelijk snel in vervulling, want Ajax is volgens AD Sportwereld bijna rond met de Kameroener Thimothée Atouba. De 27-jarige Afrikaan mag transfervrij vertrekken bij zijn huidige club Hamburger SV.
 
181 posts
Godenzoon    07-07-2009 om 12:56
Onyewu naar AC Milan

Niet Ajax of Real Madrid, maar AC Milan wordt de nieuwe club van Oguchi Onyewu. De Amerikaanse verdediger kon deze zomer transfervrij op zoek naar een nieuwe club, nadat zijn contract bij het Belgische Standard Luik was afgelopen. Diverse clubs hadden interesse, maar de club uit Milaan won de strijd om zijn handtekening, zo staat op de officiële website te lezen.

Aanvankelijk leek Ajax dicht bij een akkoord met de 27-jarige verdediger, die afgelopen maand indruk maakte tijdens de Confederations Cup. Op het moment dat diverse Europese grootmachten zich echter ook besloten te melden, werden de onderhandelingen met de Nederlandse club tijdelijk afgebroken. Uiteindelijk resulteerde dat in een dienstverband bij AC Milan, waar Onyewu tot medio 2012 tekende.

Enkele jaren geleden leek Onyewu al op weg naar een Europese topclub. Real Madrid bracht toen een bod uit op de sterke verdediger, maar Standard Luik besloot daar geen gehoor aan te geven.

 
55 posts
Godenzoon    07-07-2009 om 16:52
Atouba nieuwe linksback van Ajax

Ajax heeft dinsdag een akkoord bereikt met Thimothée Atouba. De linksback komt transfervrij over van Hamburger SV, waar hij zijn contract niet wilde verlengen. Hij tekent tot medio 2011.

In de verbintenis van de Kameroener, die Thomas Vermaelen opvolgt, is een optie voor nog twee seizoenen opgenomen. De 27-jarige international kent nieuwbakken Ajax-trainer Martin Jol uit zijn tijd bij HSV en Tottenham Hotspur.

In het verleden kwam de veertigvoudig international uit voor de Zwitserse clubs FC Basel en Xamax Neuchatel. Atouba is in Amsterdam de opvolger van Vermaelen, die onlangs naar Arsenal toog. Voor Ajax is de Afrikaan de eerste aanwinst met het oog op het nieuwe seizoen.
 
126 posts
Columnist    07-07-2009 om 22:19
Transer Obradovic voorlopig van de baan
7 juli 2009

Afgelopen zondag heeft Ajax laten weten af te zien van de transfer van Ivan Obradovic naar Ajax. Ondanks eerdere berichten lijkt de transfer voorlopig van de baan. Struikelblok was Partizan Belgrado, de club van Obradovic, die hem nog tot en met het kwalificatietoernooi van de Champions League hoopte te kunnen gebruiken. Dat zou betekenen dat hij niet beschikbaar is voor Ajax tijdens de Europese campagne.

Ajax blijft echter interesse houden in de jonge Servische linksback, in wie ze een interessante speler voor de toekomst zien. Om die reden is Rik van den Boog een gesprek aangegaan met de zaakwaarnemer van Obradovic, Nikola Damjanac, en met een vertegenwoordiger van Partizan Belgrado. Het resultaat van dit gesprek is dat Ajax een eerste optie tot koop op de Serviër heeft verworven, wat tijdens de volgende transferperiode gebruikt kan worden. Dit is onder de voorwaarde dat er geen niet-te-weigeren aanbod komt van een andere club. Dat is dan ook de reden dat deze eerste optie pas geldt vanaf 1 september.

De voorzitter van Partizan heeft deze afspraak vandaag bevestigd tijdens een bestuursvergadering en hij heeft meteen een transfer naar Ajax geblokkeerd voor de zomer transferperiode.

Het voorlopig afketsen van deze transfer zou de transfer van Thimothée Atouba in een stroomversnelling hebben gezet.
 
186 posts
Godenzoon    08-07-2009 om 11:19
Ajax denkt aan vrije Vogel'

Martin Jol zei het al: Ajax wil extra een middenvelder. In de zoektocht naar de nieuwe aanwinst, stuitten de Amsterdammers op Johann Vogel.

De aanvoerder van de Zwitserse nationale ploeg is sinds april op zoek naar een nieuwe club. Hij liet in goed overleg zijn contract bij Blackburn Rovers ontbinden.

In Nederland heeft de 32-jarige Vogel een goede reputatie opgebouwd. Hij speelde tussen 1999 en 2005 bij PSV en vormde daar een gouden tandem met Mark van Bommel. Naast Ajax hebben ook diverse Italiaanse clubs interesse, zo meldt het Zwitserse Blick.
 
INLOGGEN
WEKELIJKSE POLL
Moet Frank de Boer een conract voor onbepaalde tijd krijgen?
Ja, absoluut!
Nee, trainer is een passant
VOLGENDE WEDSTRIJD
v.v. Oldenzaal - AFC Ajax
 
4 juli 2012
Sportpark De Thij
Vriendschappelijk

VORIGE WEDSTRIJD
Vitesse 1-3 AFC Ajax
 
6 mei 2012, 14:30 uur
Gelredome
Eredivisie

ACTIEVE TOPICS
ZIEKENBOEG
CASINO ONLINE
Casino Online
PRAAT MEE @TWITTER