Ajax heeft de belangrijk overwinning tegen FC Twente weten te pakken. In de Amsterdam ArenA wisten de Amsterdammers via doelpunten van Demy de Zeeuw, Marko Pantelic en Dennis Rommedahl de volle buit te pakken en zodoende de achterstand op Twente naar zes punten te verkleinen.
Ajax begon goed aan de wedstrijd via een kopbal van Pantelic. Boschker wist echter de bal met een knappe redding uit zijn doel te houden. Daarna was het Twente dat de overmacht had. Via N'Kufo en tweemaal Perez kreeg het drie grote kansen, maar liet het na te scoren door zelf de ballen naast het doel te werken.
Juist in een periode waarin Twente de touwtjes in handen had wist Demy de Zeeuw de score te openen. De middenvelder knalde vanaf de rand van het strafschopgebied de 1-0 op het scorebord nadat de bal per toeval voor zijn voeten was gevallen.
Ook na de goal bleef Ajax veel druk zetten op de verdediging van Twente. Zo zagen de toeschouwers in de ArenA een hard schot van Vertonghen gekeerd worden door Bosckher, die even tijdelijk geblesseerd was door een elleboog van dezelfde Vertonghen. Ondanks zijn gehavende gezondheid wist de doelman alsnog de eerste helft uit te spelen.
Vlak voor rust viel de 2-0. Nadat Luis Suárez de bal op prachtige wijze op de paal krulde was het Van der Wiel die de rebound op Sander Boschker knalde. Uiteindelijk was het Pantelic die de bal voor zijn voeten kreeg en de bal erin kon sliden. Ondanks protesten van Twente spelers was er totaal geen sprake van buitenspel.
Na de theepauze ging het meer gelijk op tussen de twee ploegen. Ajax gaf Twente wat meer ruimte om te voetballen, maar de nummer twee van de eredivisie kwam niet verder dan een slecht schot van Kenneth Perez en een gekeerd schot van Theo Janssen. De tweede helft kenmerkte zich vooral vanwege het fysieke aspect. De frustratie liep aardig op bij Twente en verscheidene spelers werden op de bon geslingerd door Wegereef vanwege overtredingen. Daarnaast vielen Urby Emanuelson en Demy de Zeeuw uit met kwetsuren, zij werden vervangen door Gabri en Dennis Rommedahl.
Na 70 minuten spelen leek het derde doelpunt van Ajax gemaakt te worden, maar het doelpunt van Luis Suárez werd afgekeurd vanwege buitenspel. Uit de herhaling bleek echter dat de Uruguyuaan verre van buitenspel stond. Niet veel daarna kreeg de spits echter opnieuw een kans, maar wist met een prachtig indraaiende bal niet tot scoren te komen.
Niet veel na de kans van Luis Suárez was het wel raak. Lindgren veroverde bal op pure wilskracht, de Zweed schoof vervolgens de bal naar Pantelic. De spits stond echter gedekt en en gaf de bal aan Rommedahl. De Deen twijfelde niet en schoot het leer in de bovenhoek: 3-0.
Twintig minuten voor tijd mocht Nicolas Lodeiro zijn debuut maken voor Ajax. De nummer 45 van Ajax kwam in het veld voor Marko Pantelic. Jan Vertonghen werd door het Amsterdamse publiek uitgeroepen tot Man of the Match, maar ontving even later een gele kaart waardoor hij het duel met Heerenveen zal missen.