Luis Suárez verslaat Huntelaar, Alves en Kežman

Geschreven door Martijn Ruiter - 10 maart 2010 12:00 - Bron: Ajaxinside.nl
 
Zondag staat de wedstrijd van het jaar op het programma, Ajax - PSV. Ajax draait een sterk seizoen. Met 61 punten werd Ajax normalitair kampioen, maar ook PSV en FC Twente laten amper punten liggen. Ajax heeft echter een troefkaart in handen; Luis Suárez. Ajaxinside.nl dook de cijfers in en ontdekte dat de man productiever is dan wie dan ook sinds in de eenentwintigste eeuw.



Sinds het gouden seizoen van Nikos Machlas bij Vitesse scoort niemand meer zo hoog als de Uruguyaan. Luis Suárez speelde tot dusver 26 wedstrijden dit seizoen. Datzelfde aantal keer vond hij het net. Met name Jurgen Wevers, Przemyslaw Tyton en Dennis Gentenaar kennen de scorende kwaliteiten van Ajax' aanvoerder. Sinds Machlas de Eredivisie op z'n kop zetten en deels zijn transfer naar Ajax aan verdiende bleek niemand productiever dan de Amsterdamse Uruguyaan.

Nikos Machlas had in 1997/1998 drie wedstrijden minder nodig om op een score van 26 doelpunten te komen. De Griek strandde uiteindelijk op 34 treffers. Sindsdien scoorden enkel Mateja Kežman, Afonso Alves en Klaas-Jan Huntelaar hoger dan dertig treffers per seizoen. Kežman kwam twee keer boven die grens uit, maar had na 26 wedstrijden telkens een minder saldo dan Suárez. Eenmaal stond de teller op 24 en eenmaal op 25.

Afonso Alves dankte zijn dertig plus score metname aan de laatste speeldag, waarop hij Feyenoord aan flarden schoot. De Braziliaan kwam op 34 treffers uit. Na 26 wedstrijden stond de huidige spits van Al-Sadd op 25. Ook Klaas-Jan Huntelaar kwam niet tot Suárez gemiddelde. De Ajacied, momenteel spelend bij AC Milan, stond in zijn topjaar, 2007/2008 op 24 treffers.

Een bijkomstig feit is dat zowel Kežman, Alves als Huntelaar een klein aandeel leverde qua assists. Suárez was naast zijn 26 doelpunten aangever bij veertien andere Ajax-treffers.
 
   
  
Snel reageren

   
   
Godenzoon    11-03-2010 om 19:05
Hij heeft ook een paar wedstrijden niet gespeeld. En tegen PSV schiet die er nog wel een paar binnen.
 
Godenzoon    10-03-2010 om 22:02
maar suarez staat eigenlijk niet 26om26 want hij heeft 1 wedstrijd niet gespeeld en volgens mij nog 1 niet dus staat hij 26 om 24
 
Godenzoon    10-03-2010 om 15:56

quote: salisi
Leuk, maar laat hem zondag maar op een stuk of 30 uitkomen Dat zou nog veel leuker zijn


idd en hopen dat we winnen van die losers maken nog meer kans alleen twente nog
 
Godenzoon    10-03-2010 om 14:38
Niet zo vooruit lullen, kan alleen maar slechte dingen opleveren. Gewoon doorgaan zoals hij nu bezig is en dan komt hij op een mooi aantal, als we zondag winnen vind ik het allemaal goed, of Luis nu wél of niet scoort.
 
Godenzoon    10-03-2010 om 14:18
Nu is het belangerijk dat die scoort heb er vertrouwen in
 
Godenzoon    10-03-2010 om 13:06
zondag pakt Suarez zijn doelpuntje wel weer mee
natuurlijk tegen PSVee!

Prima!
 
Godenzoon    10-03-2010 om 13:02
Leuk, maar laat hem zondag maar op een stuk of 30 uitkomen Dat zou nog veel leuker zijn
 
INLOGGEN
WEKELIJKSE POLL
Wat gaat Ajax doen tegen NAC?
Winnen
Gelijkspelen
Verliezen
BEST GELEZEN NIEUWS
ACTIEVE TOPICS
ZIEKENBOEG
PRAAT MEE @TWITTER