Nadat vorige week het seizoen geopend werd in Groningen, staat morgenavond het eerste thuisduel van het seizoen 2010-2011 op het programma. Na de remise tegen FC Groningen (2-2) is het van belang dat Ajax nu wel de drie punten pakt. Dat moet dan gebeuren tegen Vitesse, dat financieel problemen kent. De Arnhemmers wonnen hun openingsduel (thuis tegen ADO) wel (3-1).
Trainer Martin Jol weet hoe belangrijk het is om morgenavond te winnen. "Wij beseffen dat we geen steken meer mogen laten vallen. Vorig jaar wonnen we bijna alles, maar kwamen we toch een punt te kort. Dat was heel vervelend. We kunnen ons weinig veroorloven, maar dat is ook voetbal." Afgelopen week kwamen een aantal spelers uit voor hun nationale team. De WK-gangers kregen van Jol en hun bondscoaches vrijaf, dit om onnodige vermoeidheid te voorkomen. "Van der Wiel hebben we bijvoorbeeld drie dagen vrijaf gegeven. Hij is fit terug en trainde gisteren alweer als een bezetene. Ik was blij dat
Vurnon Anita woensdag een helft heeft gespeeld. Daar ben ik de bondscoach zeer erkentelijk voor. Hij heeft toch vier wedstrijden in negen dagen gespeeld."
De vermoeidheid zal Ajax tegen Vitesse dus geen parten spelen. Wat de Amsterdammers wel parten zal gaan spelen, zijn de geblesseerde en geschorste spelers.
Eyong Enoh blijft in Kameroen, waar hij vanwege het overlijden van zijn vader al was.
Rasmus Lindgren is nog altijd niet hersteld van zijn knieblessure en Luis Suárez zit nog één duel schorsing uit. Ook
Kenneth Vermeer zal niet op de bank zitten. De doelman scheurde deze week op de training zijn Achillespees af en is minimaal zes maanden uit de roulatie.
Jeroen Verhoeven neemt zijn plaats in. Kersverse Ajacied
André Ooijer zit wel bij de selectie, of hij gaat debuteren, zal morgenavond pas blijken. Ook
Jan Vertonghen keert terug. De Belgische verdediger was geschorst voor het openingsduel tegen Groningen, maar is nu weer inzetbaar.
Vitesse raakte deze transferperiode een aantal belangrijke spelers kwijt en de enige routinier op het middenveld, Dalibor Stefanovic, is niet inzetbaar vanwege een enkelblessure. Hij wordt vervangen door de 17-jarige Marco van Ginkel, die net hersteld is van de ziekte van Pfeiffer. Ook Julian Jenner, Rogier Molhoek, Kevin van Diermen en Sinan Kaloglu zijn geblesseerd. De gemiddelde leeftijd van het middenveld is daarom ook slechts 19 jaar.
In totaal speelden Ajax en Vitesse in Amsterdam 25 keer tegen elkaar. 22 maal bleven de drie punten in de hoofdstad, drie keer wonnen de Arnhemmers. De laatste keer dat dat gebeurde was op 17 mei 2001. Toen werd het 1-2.
Afgelopen seizoen eindigde Ajax - Vitesse in een 4-0 overwinning voor de thuisploeg, dankzij doelpunten van
Siem de Jong (twee keer), Luis Suárez en een eigen doelpunt van Paul Verhaegh.
Vermoedelijke opstelling Vitesse: Velthuizen; Van der Struijk, Sprockel, Caldirola, Drost; Van Ginkel, Pröpper, Büttner, Pluim, Snijders en Nilsson.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Vertonghen, Alderweireld, Anita; Eriksen, De Zeeuw, Aissati; De Jong; Emanuelson en El Hamdaoui.