ajax fansite

Real Madrid: Opponent van koninklijke klasse

Geschreven door Maurice Heijkoop - 25 september 2011 15:05 - Bron: Ajaxinside.nl
 
Ajax is dit jaar ingedeeld in Groep D in de Champions League. Wat betekent dat Real Madrid de tweede tegenstander is van de Amsterdamse club tijdens het Europese avontuur dit seizoen. Hoe hoog moeten we deze tegenstander inschatten? Op die vraag zal in deze special een antwoord komen. Later volgt er ook een special over de laatste tegenstander: Dinamo Zagreb.



De tegenstander


Real Madrid Club de Fútbol werd opgericht op 6 maart 1902 als Sociedad Madrid FC. Los Merencos of Los Blancos zijn de bijnamen van de Spaanse club, die in 1920 de titel koninklijk kreeg van Alfons XIII. Het is de meeste succesvolle club van Spanje en eigenlijk ook van de wereld. 31 keer werd de club Spaans landskampioen en achttien maal werd de Spaanse beker, de Copa del Rey, in de wacht gesleept. Twee UEFA Cup's en negen Champions League-/Europacup I-bekers zijn de oogst van de Europese avonturen. Daarmee is Real Madrid recordhouder in Europa.

Bovendien is Real Madrid de rijkste club ter wereld met een budget van 351 miljoen euro en de tweede waardevolste club ter wereld met een waarde van 950 miljoen euro. Tegelijkertijd heeft de club ook 327 miljoen euro aan schulden openstaan.

Eerdere ontmoetingen


Real Madrid en Ajax zijn geen onbekenden van elkaar. Op Europees niveau troffen de ploegen elkaar al acht maal, op vriendschappelijk niveau speelden de beide teams vijf keer tegen elkaar. Van de vier thuisduels met de Koninklijke eindigden twee duels in een Amsterdamse overwinning. In 1973 en 1995 won Ajax in Amsterdam van Real Madrid. De eerste ontmoeting in 1967 eindigde in een gelijkspel. De laatste ontmoeting was vorig seizoen in de Champions League-groepsfase. De Amsterdammers waren toen tweemaal kansloos. In Santiago Bernabéu werd het 2-0 voor Real, in de Amsterdam ArenA werd het 0-4.

De ontmoeting van 22 november 1995 zal voor veel Ajacieden een mooie herinnering zijn. Op die bewuste avond was het sterrenteam van Louis van Gaal heer en meester in de Spaanse hoofdstad. Jari Litmanen en Patrick Kluivert maakten de goals en een destijds oppermachtig Ajax won met 0-2.



De sterspelers


Het team van Real Madrid is een waar sterrenensemble. Per linie lichten we één speler uit.

Dè doelman van Real is Iker Casillas Fernández. Casillas is tevens keeper van het Spaanse elftal en won in 2008 het Europees Kampioenschap en in 2010 het Wereldkampionschap. Zijn bijnaam is El Gato, wat de kat betekent. Deze bijnaam dankt hij aan zijn katachtige reflexen. Casillas is misschien wel de beste keeper ter wereld. Hij speelt al sinds 1999 voor Los Merencos en kwam tot 419 competitie-duels. Voor Spanje keepte hij al 111 duels en dat terwijl hij pas 30 jaar is en dus zeker nog een tijdje meekan. In 2008 tekende hij een contract dat hem voor het leven aan Real Madrid heeft verbonden. Vorig seizoen lukte het Ajax niet om tegen hem te scoren; een mooie, maar ook hele zware opdracht voor de aanvallers dus.

Sergio Ramos García speelt sinds 2005 voor Los Blancos. Hij speelde tot nu toe 232 competitie-duels en maakte daarin 25 goals. Ramos fungeert vooral als rechtsback en werd net als Casillas met Spanje Europees Kampioen in 2008 en Wereldkampioen in 2010. Ramos heeft meerdere bijnamen, waaronder Tarzán, El Faraón de Camas (De Farao van Camas, zijn geboorteplaats) en Sergio Rambo. De verdediger, die in 2005 voor 27 miljoen euro overkwam van Sevilla FC, speelde ook al 59 duels voor het Spaanse elftal en scoorde daarin vijf maal. AC Milan-legende Paolo Maldini noemde Sergio Rambo in november 2009 zijn 'efgenaam'.

De beste middenvelder van Real Madrid verwierf een hoop media-aandacht met zijn transfer van 65 miljoen euro. Ricardo Izecson dos Santos Leite, beter bekend als Kaká, kwam voor dat immense bedrag in 2009 over van AC Milan en tekende voor zes jaar in de Spaanse hoofdstad. Inmiddels speelde de aanvallende middenvelder 38 duels voor de Koninklijke en scoorde hij 15 maal. Ondanks de kwaliteiten van Kaká kende hij een hoop problemen bij zijn club. Dat kwam voornamelijk door blessures. De Wereldvoetballer van het jaar uit 2007 evenaarde zijn niveau van Milan nog niet, maar bij vlagen laat hij zien wat voor geweldige kwaliteiten hij in huis heeft.

Voorin is er één man die de dienst uitmaakt. Vorig seizoen werd hij topscorer van de Primera División met maar liefst veertig doelpunten! In totaal scoorde hij 91 doelpunten in 95 wedstrijden voor Real Madrid, tot nu toe. Een indrukwekkende lijst, maar nog indrukwekkender is het transferbedrag dat Los Blancos voor hem overmaakten aan zijn oude club Manchester United. Met 94 miljoen euro is hij de duurste speler ooit uit het betaalde voetbal. We hebben het natuurlijk over de Portugese aanvaller Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro. De 26-jarige aanvaller is niet te stoppen en scoort aan de lopende band. Zijn snelheid en schotkracht maken hem tot een nachtmerrie voor elke verdediging. Vorig seizoen wist Ronaldo twee keer te scoren tegen Ajax.



Speelwijze


Real Madrid is een ploeg met offensieve kracht en scorend vermogen. Het is duidelijk dat de ploeg zal gaan aanvallen. De Koninklijke zullen niet bang zijn voor Ajax, dat normaliter een maatje te klein is. Vorig jaar won de ploeg met speels gemak twee keer en de kans dat dat dit jaar ook gaat gebeuren is gezien de krachtsverschillen heel groot. In de competitie gaat het de laatste twee duels echter niet zo goed met Los Merencos. Na een 1-0 verlies tegen Levante werd er ook nog eens met 0-0 gelijk gespeeld tegen Racing de Santander.

Dat betekent dat de ploeg op een zevende plaats staat. Er zijn weliswaar pas vier duels gespeeld, maar toch geeft het aan dat de ploeg momenteel niet lekker draait. Bovendien zijn de verdedigers Ricardo Carvalho, Pepe, Fabio Coentrão en de middenvelders Nuri Sahin en Hamit Altintop geblesseerd. Marcelo is daarnaast geschorst. Wellicht liggen er dus toch kansen voor de Amsterdammers.

De vermoedelijke opstelling

Casillas

Arbeloa - Sergio Ramos - Varane - Raul Albiol

Kaká - Özil - Alonso

Ronaldo - Benzema - Di María

 

   
Snel reageren

   
   
De beste deals bij Groupon!
Godenzoon    10-11-2011 om 20:14

quote: stef.uhc
[...]
nee dat zijn de sterren van real en dat is kaka toch wel hoor voor 65 mil gekomen en toch 15x gescoord in 36 wedstrijden voor een middenvelder is niet slecht hoor.

maar cristiano ronaldo valt gewoon niet aftestoppen
ja alleen als hij gebleseerd is maar anders??



Hij is volgensmij bijna nooit geblesseerd, soms niet fit ? geen probleem toch want ze hebben al hele goeie spelers in hun team ..
 
Godenzoon    09-10-2011 om 21:08
Toch prachtig.
 
Godenzoon    27-09-2011 om 18:35
Als we kunnen stunten(zal niet gaan lukken omdat we uit spelen)kunnen we denk ik op een 1-2 komen.
 
Godenzoon    26-09-2011 om 16:38
Leuk stuk alleen verbaast de opstelling mij. Ik volg Real Madrid en ze spelen na mijn weten altijd met een 4-2-3-1 systeem. Waarbij normaal Khedira & Alonso de controleurs zijn.
Daarvoor Ronaldo op links, Özil/Kaka (Denk Kaka omdat hij Özil beetje rust wilt geven) en Di Maria. In de spits natuurlijk Benzema.

Denk dat we niet ergens op moeten wedden want als een club kan kiezen tussen Özil of Kaka. Of (normaal gesproken) Sahin of Khedira lijkt het klasseverschil me toch iets te groot.
 
Godenzoon    26-09-2011 om 16:17
ik zeg niet dat het ze niet gaat lukken.
 
Godenzoon    26-09-2011 om 12:57

quote: Maurice
[...]

Ik vind Kaká een betere speler dan wie dan ook op het middenveld, dat baseer ik op zijn prestaties bij AC Milan en het Braziliaanse elftal. Alleen bij Real heeft hij dat niveau nog niet gehaald, dat probeerde ik te zeggen Snap de verwarring, hoop dat het nu duidelijk is!


Ik moet zeggen dat hij dit seizoen wel erg goed speelt.
 
Godenzoon    26-09-2011 om 10:49
Ajax moet gewoon een goeie dag hebben om te winnen van Real Madrid!
Het is wel zo dat de belangrijkste verdedigers van Real geschorst en geblesseerd zijn, maar vergis je niet in het niveau van de vervangers van hun, Real heeft 1 van de beste Jeugd van heel de wereld, dus het zal me niks verbazen als Ajax het morgen moeilijk krijgt.
Tuurlijk zou het mooi zijn als we het resultaat van `95 zouden kunnen herhalen.
Het is ook wel mogelijk, maar dan moet Boerrigter net zo spelen als eerste helft tegen Twente, dan kan hij gewoon dodelijk zijn tegenover arbeloa, maar vergis je niet dat arbeloa ook snel is.
Ik ga met genot er naar kijken en hoop natuurlijk op een goed resultaat van Ajax.


Vak 410 in vuur en vlam!
 
Godenzoon    26-09-2011 om 09:29

quote: ali
[...]
bij real haalt hij zijn niveau , allen krijght hij de kans niet. Bij elke invalbeurt doet hij het uitstekend en vorige wedstrijd toen hij in de basis begon, was hij de beste man op het veld. Ik wil hem graag zien in plaats van di maria.



Hij speelt nu volgens mij aardig vaak i.p.v Di Maria
 
Godenzoon    26-09-2011 om 00:55

quote: Maurice
[...]

Ik vind Kaká een betere speler dan wie dan ook op het middenveld, dat baseer ik op zijn prestaties bij AC Milan en het Braziliaanse elftal. Alleen bij Real heeft hij dat niveau nog niet gehaald, dat probeerde ik te zeggen Snap de verwarring, hoop dat het nu duidelijk is!


bij real haalt hij zijn niveau , allen krijght hij de kans niet. Bij elke invalbeurt doet hij het uitstekend en vorige wedstrijd toen hij in de basis begon, was hij de beste man op het veld. Ik wil hem graag zien in plaats van di maria.
 
Hoofdredacteur    25-09-2011 om 23:55

quote: el thms
[...]

hoe weet je dan dat hij de beste middenvelder is haha ?



Ik vind Kaká een betere speler dan wie dan ook op het middenveld, dat baseer ik op zijn prestaties bij AC Milan en het Braziliaanse elftal. Alleen bij Real heeft hij dat niveau nog niet gehaald, dat probeerde ik te zeggen Snap de verwarring, hoop dat het nu duidelijk is!
 
Godenzoon    25-09-2011 om 19:50

quote: Jurrian
[...]

Kaka is de beste middenvelder bij Real, maar heeft dat nog niet laten zien.



hoe weet je dan dat hij de beste middenvelder is haha ?
 
Redacteur    25-09-2011 om 18:29

quote: el thms
goed stuk, maar de schrijver spreekt zichzelf een beetje tegen. Eerst zegt hij dat kaká de beste middenvelder van real is, daarna dat hij bij real zijn oude niveau niet meer heeft gehaald ?



Kaka is de beste middenvelder bij Real, maar heeft dat nog niet laten zien.
 
Godenzoon    25-09-2011 om 17:22

quote: el thms
goed stuk, maar de schrijver spreekt zichzelf een beetje tegen. Eerst zegt hij dat kaká de beste middenvelder van real is, daarna dat hij bij real zijn oude niveau niet meer heeft gehaald ?


nee dat zijn de sterren van real en dat is kaka toch wel hoor voor 65 mil gekomen en toch 15x gescoord in 36 wedstrijden voor een middenvelder is niet slecht hoor.

maar cristiano ronaldo valt gewoon niet aftestoppen
ja alleen als hij gebleseerd is maar anders??
 
[Bewerkt door stef.uhc op 25-09-2011 om 17:33]
 
Godenzoon    25-09-2011 om 15:40
goed stuk, maar de schrijver spreekt zichzelf een beetje tegen. Eerst zegt hij dat kaká de beste middenvelder van real is, daarna dat hij bij real zijn oude niveau niet meer heeft gehaald ?
 
[Bewerkt door el thms op 25-09-2011 om 15:42]
 
Godenzoon    25-09-2011 om 15:12
ik zie wel een kleine kans!
 
Godenzoon    25-09-2011 om 15:12
Mooi stuk!! netjes geschreven en leuk om te lezen!
Opstelling verwacht ik ook zo, zou mooi zijn als Ajax zou weten te stunten maar ga er niet vanuit.

Maar het is weer een mooi afficheje
 
INLOGGEN
WEKELIJKSE POLL
Moet Frank de Boer een conract voor onbepaalde tijd krijgen?
Ja, absoluut!
Nee, trainer is een passant
BEST GELEZEN NIEUWS
ACTIEVE TOPICS
ZIEKENBOEG
CASINO ONLINE
Casino Online
PRAAT MEE @TWITTER