Tegen Almere City, de nummer laatst van de Eredivisie, had coach Farioli weer een greep uit de grabbelton gedaan. De Italiaanse trainer stuurde dit maal liefst zes andere spelers het veld in sinds afgelopen donderdag tegen Lazio Roma. Deze keer kregen onder andere Rugani en Wijndal een plek in de basis.
Taylor had in de tweede minuut de eerste kans, maar Almere-keeper Bakker redde. In de 10e minuut had Rensch weer een Rensch-momentje toen hij heel makkelijk van de bal werd gezet en Almere kon scoren. Gelukkig zag Manschot er een overtreding in. Een paar minuten later was het Ajax dat op voorsprong kwam. Wijndal zette voor, Klaassen legde terug op Weghorst die de 1-0 binnentikte. Het zat eens mee bij Ajax. Daarna zakte het spel van Ajax weer weg. Van enige aanvalspatronen was bijna geen sprake meer. Sterker nog: Almere had rond het half uur minuten lang balbezit. Beschamend. Langzaamaan waren er wat kleine fluitconcerten.
Ajax leek het toch te klaren in de tweede helft, want 5 minuten voor rust was het 2-0. Henderson had een prachtige dieptepass die Taylor bereikte, de middenvelder zag de doelman te ver voor zijn goal staan en verschalkte die met een prima lob. De Amsterdammers leken de 3 punten in de tas te hebben, maar er was weer weinig te genieten buiten de 2 doelpunten.
Geen wissels in de rust. Tien minuten later was het 3-0. Akpom zette voor, Taylor legde met zij hoofd terug op Fitz-Jim en die nam de bal direct op zijn pantoffel. Het spel was niet mooi, de goals waren dat wel. Weghorst schoot een minuut later nog op de lat. Ajax leek niet echt meer op zoek naar een vierde treffer ondanks de 5 wissels die werden gedaan. Saaie tweede helft zonder hoogtepunten. Wel spelers gespaard, op de tweede plek en nog 1 competitiewedstrijd voor de winterstop: tegen Sparta uit.
Aanvang: 16.45 uur – Scheids: Manschot
Scoreverloop:
1-0, Weghorst (12)
2-0, Taylor (40)
3-0, Fitz-Jim (55)
Ajax: Pasveer; Rensch (geel), Rugani, Baas, Wijndal (Kaplan/84); Henderson (Godts/61), Klaassen, Fitz-Jim (Hlynsson/84); Akpom (Traoré/61), Weghorst (Brobbey/75), Taylor.
Wissels Ajax: Gorter, Ramaj, Gaaei, Hato, Brobbey, Godts, Kaplan, Traoré, Berghuis, Van den Boomen, Rasmussen, Hlynsson.
Almere City: Bakker; Akujobi, Jacobs (geel), Lawrence (Balboa/62), Zagaritis; Providence (Hansen/73), Ritmeester van de Kamp (Barbet/ 62), Tahiri (Haye/62), Kadile (geel) (Mattoir/85); Robinet, Nalic.
Wissels Almere City: Van der Wilt, Wendlinger, Balboa, Barbet, Carbonell, Dankerlui, Delaurier-Chaubet, Hansen, Haye, Mamengi, Mattoir, Receveur.