Jong Ajax gaat met een goed gevoel de winterstop in. De jeugdige Amsterdammers boekten vrijdagavond een knappe 2-4 uitoverwinning tegen het in vorm verkerende Helmond Sport. Kluiver, Zeefuik, Dankerlui en Mazraoui zorgden voor de treffers. Dankzij de overwinning sluit Jong Ajax het seizoen af als de nummer twee van de Jupiler League en blijven zij in het spoor van koploper VVV Venlo.

Vooraf leek Jong Ajax een moeilijke avond tegemoet te gaan in Helmond. De ploeg van trainer Roy Hendriksen is de laatste weken goed in vorm. Vooral in eigen huis zijn de Helmonders moeilijk te kloppen. Zo ging er van de laatste zeven thuisduels niet één verloren.

De thuisploeg nam na het eerste fluitsignaal het initiatief en was na tien minuten spelen voor het eerst dichtbij een treffer. Robert Braber ontsnapte aan de defensie, maar zag zijn schot op de paal belanden. Vijf minuten later was het wel raak. Rechsbuiten Furhgill Zeldenrust zag zijn voorzet via twee Ajacieden binngengaan. Leon Bergsma raakte bij zijn poging tot uitverdedigen Terry Lartey-Sanniez en liet zo zijn eigen doelman kansloos.

Na de tegenslag was het Jong Ajax dat wat meer van zich af begon te bijten. De Amsterdammers zochten nadrukkelijk de aanval en werden beloond met de gelijkmaker. Nog voor de rust was het Justin Kluivert die, via een combinatie met Kay Sierhuis, vrij kwam en de gelijkmaker op het scorebord kon zetten.

Het elftal van Marcel Keizer trok de aanvallende lijn door in de tweede helft en dat leverde tien minuten na rust de voorsprong op. Zeefuik maakte zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal door een afgeslagen bal van bijna twintig meter in de bovenhoek te schieten. Helmond moest daardoor weer uit de verdedigende stellingen komen en opzoek gaan naar de gelijkmaker. De thuisploeg begon steeds meer ruimte weg te geven en daar werd na een uur spelen gebruik van gemaakt door de bezoekers. Damil Dankerlui had alle ruimte en schoof de bal koelbloedig achter doelman Kaya.

Ajax leek de drie punten binnen te hebben, maar zag Helmond Sport vijf minuten voor tijd weer dichterbij komen. Invaller Teije ten Den passeerde Van Leeuwenburgh en maakte er zo weer een wedstrijd van. Tot een hectische slotfase leidde het uiteindelijk niet, want Noussair Mazraoui bracht de marge weer naar twee. De jongeling scoorde vlak voor tijd en bepaalde zo de eindstand: 2-4.