Koeman: “De Ligt binnen paar jaar beste centrale verdediger ter wereld”

Ronald Koeman denkt dat de Ajacied Matthijs de Ligt de beste centrale verdediger van de wereld kan worden. De Nederlandse bondscoach zegt dit in gesprek met Catalunya Radio. Ook medespeler Frenkie de Jong krijgt de complimenten van de voormalige Ajax-coach.

“De Ligt is negentien jaar en jonger dan De Jong. Hij speelt op een belangrijke plek en is nu al aanvoerder”, zegt Koeman. “Hij is een speler van de Ajax-school, wat vergelijkbaar is met die van FC Barcelona. Dat betekent dat hij veel voetballende en tactische kwaliteiten heeft”, aldus de voormalige speler van Barcelona.

Koeman doet alvast een voorspelling over de toekomst van beide Ajax-spelers. Over De Ligt: “Ik denk dat hij binnen een paar jaar de beste centrale verdediger ter wereld is.” De Jong heeft nog iets meer tijd nodig, vindt de Europees kampioen van 1988. “Maar zijn aanvallende spel kan nog wel beter, vooral zijn eindpass en schoten buiten de zestien”, zo besluit de bondscoach van Oranje.

Forum: Ajax: Seizoen 2017/18 (Lid worden? Klik hier!)

Forum: Ajax: Seizoen 2023/24
Log in met Facebook en/of Twitter en praat direct mee! Klik hier!

Deel dit artikel:
WhatsApp
Facebook
Twitter
Geschreven door:
Toby Verweij

Toby Verweij

Oprichter en beheerder van Ajaxtotaal.nl/forum. Tevens redacteur op Ajaxinside.nl.