Vanwege de lange absentie van André Onana vanwege een UEFA-schorsing staat de 38-jarige Maarten Stekelenburg in het doel van Ajax. De Amsterdamse club won vanavond met 2-1 van PSV in de kwartfinale van de KNVB-beker. Stekelenburg maakte een goede indruk, maar hij kreeg niet veel te doen.
‘Het beviel prima, altijd lekker als je wint. Of het anders voelde? Niet echt. Het was weer een bekerwedstrijd, dan moet je gewoon winnen’, zegt Stekelenburg in gesprek met ESPN.’ Welke wedstrijd dan ook, ik wil altijd winnen. Het ging prima. Volgens mij kwamen we niet veel in de problemen. De bal kan altijd verkeerd vallen, zeker als PSV zo opportunistisch speelt, maar we hebben goed verdedigd.’
De Ajax-goalie stond in 2010 nog in een WK-finale, maar ondertussen is de Ajacied aardig op leeftijd. Hoe is het met zijn huidige vorm gesteld? Stekelenburg: ‘Dat is lastig, want ik heb tot nu toe bijna niks gespeeld, bij Everton ook niet. Nu ga ik dat wel doen, daar ben ik blij mee. Ik verleer het niet zo snel. Ik ben ervaren genoeg en weet wat er van me gevraagd wordt.’
Stekelenburg vindt het vervelend voor Onana, maar speler en club kunnen niet te lang stilstaan bij dit feit. ‘Ik maak nu het seizoen af. Ik ben naar Ajax gekomen en ken mijn rol. Die is nu iets veranderd, maar ik doe gewoon wat er van me gevraagd wordt. Er was veel nieuws de laatste week. Het is vervelend, maar we doen het met de spelers die we hebben’, aldus de 58-voudig Nederlands international.
Forum: Ajax: Seizoen 2020/21 (Lid worden? Klik hier!)