Ajax-trainer Erik ten Hag vreest dat met het begin van het nieuwe seizoen er nog voor lege tribunes gespeeld zal worden. Toch heeft de coach alle begrip voor de maatregelen die worden genomen vanwege het coronavirus.
‘Ik ben geen expert en ik ga net als iedereen af op wat de overheid beslist’, zegt Ten Hag in gesprek met Voetbal International. ‘De hele wereld is in crisis en daar moeten we eerst uit zien te komen. Eerst het virus onder controle krijgen en daarna is het zaak de economie zo snel mogelijk weer aan de gang te krijgen. We moeten niet denken dat voetbal boven de materie staat, want ook het voetbal gaat deze crisis financieel keihard voelen’, aldus Ten Hag.
De Tukker hoopt dat de wereld zo snel mogelijk het virus heeft verslagen. ‘Zodat we weer aan het voetballen komen. Dat is voor de clubs noodzakelijk, de wedstrijden zijn in Nederland dé belangrijkste inkomstenbron.’ In Nederland is het seizoen 2019/20 afgesloten, maar in het buitenland is dat nog niet het geval. Onze Noorderburen hopen deze competitie nog te hervatten. ‘Kom in Duitsland bijvoorbeeld niet aan auto’s en de Bundesliga. Dat zijn zaken, daar moet je vanaf blijven. Dat is hun cultuur en dat wordt geaccepteerd.’
‘Als wij dit zouden doen in Nederland, zou het nooit worden geaccepteerd. Maar in Duitsland gaan clubs ook omvallen als er niet wordt gevoetbald’, zo gaat Ten Hag verder. Het televisiegeld speelt daarbij een grote rol. Bij Ajax en de Eredivisie ligt dit anders. ‘Bij Nederlandse clubs zijn de supporters en de sponsors dé belangrijkste financiële pijlers. Maar het is niet ondenkbaar dat we nog lang zonder publiek moeten spelen. Dat is niks, dat wil niemand. Daarom moet alles aan de kant om zo snel mogelijk dat vaccin te krijgen.’
Forum: Ajax: Seizoen 2019/20 (Lid worden? Klik hier!)