Branco van den Boomen

Ajax zonder middenveld gaat af tegen promovendus NAC: 2-1 verlies

Na de zenuwslopende en energieverslindende wedstrijd tegen Panathinaikos stond zondagmiddag om 16.45 uur de competitiewedstrijd tegen NAC Breda op het programma. De wedstrijd werd gespeeld in het Rat Verlegh Stadion. Bij de Amsterdammers waren er weer een aantal wijzigingen te noteren.

Zo stonden Janse, Traoré en Brobbey bij Ajax in de basis. Die laatste kreeg in de 2e minuut de eerste kans voor de bezoekers, maar de spits raakte de bal niet goed. Ajax was de bovenliggende partij, maar het team verprutste wel 2 corners rond de 10e minuut. Ajax creëerde de 10 minuten daarna echter niets. Het team heeft dan ook amper creatieve spelers. Hopelijk speelt Ajax daar de komende weken op in door wat versterkingen te halen. Ook Traoré had het niet in het eerste deel van de eerste helft.

De wedstrijd was inmiddels gevorderd tot de 35e minuut en er gebeurde werkelijk niets. Het team, en vooral het middenveld, ontbeerde iedere vorm van creativiteit en het was tot dan het risicoloos elkaar toeschuiven van de bal. Zo zou er zeker niet worden gescoord tegen deze zwakke tegenstander uit Breda. Ook in de resterende tijd waren er geen kansen te noteren. De kans in de 2e minuut…dat was het wel. Ajax kan dan wel beter georganiseerd zijn maar met dit middenveld werkelijk gespeend van iedere vorm van creativiteit dan ook ga je tegen geen enkel team redden. Ruststand 0-0.

Geen wissels direct na rust. In de 50e minuut leek NAC op voorsprong te komen, maar de kopbal na een vrije trap werd gedaan in buitenspelpositie. Ajax was gewaarschuwd. In de 56e minuut kon ook trainer Farioli het niet meer aanzien en hij haalde de compleet onzichtbare middenvelders Hlynsson en Van den Boomen uit het veld en ook de zwakke aanvaller Traoré moest het veld ruimen. Fitz-Jim, Taylor en Berghuis kwamen in het veld.

Vlak daarna kwam Ajax op 1-0 achterstand. Na balverlies van Godts werd de verdediging er makkelijk uitgelopen en Garbett kon in de 58e minuut de openingstreffer onder Pasveer schuiven. Ajax kwam 5 minuten later uit het niets gelijk. Berghuis slingerde een corner voor het doel en Hato kopte prima de gelijkmaker binnen. De Amsterdammers hadden nog een dikke 20 minuten om de 3 punten mee te nemen. In de 75e minuut werd NAC Breda zeer gevaarlijk voor het doel van Ajax. Pasveer zat mis en uiteindelijk is het Hato die de bal van de lijn moet halen.

In de 82e minuut kreeg Ajax een goede kans via Akpom maar de invaller zijn kopbal werd gekeerd door een NAC-verdediger. Ajax dreef in de slotfase NAC helemaal terug en Ajax was zowaar gevaarlijk via Hato en Bergwijn. Er kwam nog 8 minuten blessuretijd bij. Maar niet Ajax profiteerde maar NAC. Gaaei beging een overtreding en uit de vrije trap kopte Van den Bergh de 2-1 binnen. Wat een afgang. Tegen een middenmoter van de Jupiler League. Het gaat nog een zeer moeilijk seizoen worden als Ajax zich de komende weken niet gaat versterken. KIJK NU EENS NAAR CREATIVITEIT! Dit saaie, kwaliteitsarme middenveld KAN NIET!!

Aanvang:  16.45 uur – Scheidsrechter: Higler

Scoreverloop:

1-0, Garbett (58)

1-1, Hato (63)

2-1, Van den Bergh (90+1)

NAC Breda: Bielica; Lucassen (Kuijpers/ 79), Valerius (Koscelnik/66), Greiml, Van den Bergh, Kemper; Balard, Staring, Garbett (Paula/66); Omarsson (Kostorz/66), Janosek (Mol/89).

Wissels NAC Breda: Fernandes, Kaied, Kortsmit, Koscelnik, Kostorz, Kuijpers, Mol, Paula, Royo, Troost, Van Reeuwijk.

Ajax: Pasveer; Gaaei, Šutalo, Janse, Hato; Mannsverk, Van den Boomen (Taylor/57), Hlynsson (Fitz-Jim/57); Traoré (Berghuis/57), Brobbey (Akpom/65), Godts (Bergwijn/76).

Wissels Ajax: Taylor, Henderson, Forbs, Baas, Fitz-Jim, Ramaj, Rensch, Medic, Bergwijn, Akpom, Berghuis, Gorter.

Bron:

Forum: Ajax: Seizoen 2024/25
Log in met Facebook en/of Twitter en praat direct mee! Klik hier!

Deel dit artikel:
WhatsApp
Facebook
Twitter
Geschreven door:
Foto van Toby Verweij

Toby Verweij

Oprichter en beheerder van Ajaxtotaal.nl/forum. Tevens redacteur op Ajaxinside.nl.