Wout Weghorst

Wout Weghorst neemt afscheid van Ajax: “Elke wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA een feest geweest”

Wout Weghorst is vertrokken bij Ajax. De 33-jarige spits vervolgt zijn loopbaan bij FC Twente en sluit daarmee na twee seizoenen zijn periode in Amsterdam af. In een afscheidsinterview blikt de Oranje-international met trots terug op zijn tijd bij de club, al blijft het mislopen van de landstitel aan hem knagen.

Weghorst kwam in de zomer van 2024 over van Burnley en groeide in zijn eerste seizoen direct uit tot clubtopscorer in de Eredivisie. In totaal speelde de aanvaller 65 officiële wedstrijden voor Ajax, waarin hij goed was voor 20 doelpunten en zes assists. Zijn aflopende contract werd niet verlengd, waarna hij transfervrij de overstap maakt naar FC Twente.

Voor Weghorst betekende het dragen van het Ajax-shirt de vervulling van een jeugddroom. Al als kind sprak hij uit dat hij ooit in de Johan Cruijff ArenA wilde spelen. “Als we voor onze vakantie richting Schiphol reden, kwamen we langs het stadion. Ik zei dan tegen mijn broers: ‘hier ga ik ooit voetballen’. Als ik heel eerlijk ben, hoopte ik er ooit één wedstrijd te spelen, niet eens als speler van Ajax. Dus het was fantastisch om dit mee te maken.”

Ook zijn eerste kennismaking met de Ajax-supporters is hem bijgebleven. Tijdens het Europese duel met Jagiellonia Białystok verscheen hij op de videoschermen in de ArenA, waarna hij direct werd toegezongen. “Als ik daarop terugkijk, was dat één van mijn mooiste momenten gelijk bij Ajax.”

Onder trainer Francesco Farioli kreeg hij uiteindelijk vooral een rol als invaller, iets waar hij zich na enige tijd bij neerlegde. “De rol die ik kreeg was duidelijk, al vond ik dat aan het begin nogal lastig. Zo had ik het van tevoren niet gezien. Maar uiteindelijk begon ik die rol echt te voelen. We hadden het als team nodig. Het werkte. De trainer zou gek zijn geweest om daarin iets te veranderen. Ik was vooral blij dat ik op die manier mijn steentje kon bijdragen.”

Ondanks alle mooie momenten overheerst bij de spits het gevoel dat zijn Ajax-avontuur sportief onvoltooid is gebleven. Vooral het mislopen van de landstitel blijft hem bezighouden. “Die schaal, kampioen van Nederland, was iets heel speciaals geweest. We waren er zo dichtbij. Ik had het heel graag anders gezien. Ik ben Ajax heel dankbaar. Maar mijn periode hier is niet geslaagd. Daarvoor hadden we de schaal moeten winnen.”

Bron:
Ajax.nl

Forum: Ajax: Seizoen 2024/25
Log in met Facebook en/of Twitter en praat direct mee! Klik hier!

Deel dit artikel:
WhatsApp
Facebook
Twitter
Geschreven door:
Foto van Peter van Remmen

Peter van Remmen

Mede-oprichter van Ajaxinside.nl. Ajacied sinds ik mij kan heugen, stond in 1996 als klein jochie al op het Leidseplein. Naast beheerder ook de hoofdredacteur van Ajaxinside.nl.